XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

W dniach 15-16 kwietnia w Tarnowie odbyło się 11. Forum Innowacji – kolejna edycja znanego wcześniej jako Forum Inwestycyjnego, organizowanego od lat w tym samym miejscu, wydarzenia skupionego w całości na innowacjach, startupach oraz gospodarce cyfrowej. Podczas wydarzenia w Tarnowie diCELLa po raz kolejny zdobyła wyróżnienie w kategorii start-up, co zaowocowało udziałem w XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy.

W dniach w 3-5 września 2019 roku miało miejsce prestiżowe Forum Ekonomiczne w Krynicy, a w nim 6 sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty oraz prezentacje narodowe i regionalne, a także 16 ścieżek plenerowych. Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy była Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady były przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdowały się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie było Województwo Małopolskie.

Jednym z kluczowych tematów dyskusji poruszonych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy była szeroko pojęta ochrona zdrowia. Temat tak obszerny i wielowątkowy, że zasługujący na odrębne wydarzenie, czyli Forum Ochrony Zdrowia. W tym roku odbyła się jego jubileuszowa, 10.edycja i nie mogło na niej zabraknąć diCELLa ze swoimi produktami bioSTORAGE i transplant EXPERT.

W ramach Forum Ochrony Zdrowia, które co roku stanowi jedną z budzących największe zainteresowanie ścieżek tematycznych krynickiego forum, odbyło się kilkanaście paneli tematycznych dotyczących m. in. poprawy jakości usług zdrowotnych, efektywności zarządzania w służbie zdrowia, zapewnienia dostępu do najnowocześniejszych technologii medycznych, adaptacji innowacyjnych rozwiązań, priorytetów zmian w systemie ochrony zdrowia w latach 2019-2023 czy walki niedoborami kadrowymi i przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym.

Podczas uroczystej gali zostały także rozdane nagrody dla zwycięzców Rankingu X Forum Ochrony Zdrowia, a w uroczystości wziął udział Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Zwieńczeniem pierwszego dnia tej części forum była uroczysta gala wręczenia nagród w Rankingu Zdrowia. Ranking to jedyne tego typu w Polsce podsumowanie wyników firm związanych z ochroną zdrowia. Celem nagrody jest wskazanie najbardziej efektywnych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm z sektora. Organizatorami rankingu są Instytut Studiów Wschodnich oraz Europejskie Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia.

Dziękujemy zespołowi diCELLa za pomoc w przygotowaniach do Forum, a wszystkim uczestnikom za dyskusje i ciekawe wymiany poglądów.