Wyróżnienie w konkursie Małopolska Startup Award dla diCELLa w Tarnowie!

W dniach 15-16 kwietnia w Tarnowie odbyło się 11. Forum Innowacji – kolejna edycja znanego wcześniej jako Forum Inwestycyjnego, organizowanego od lat w tym samym miejscu, wydarzenia skupionego w całości na innowacjach, startupach oraz gospodarce cyfrowej. W ciągu minionych edycji Forum wypracowało swoją markę, jako wydarzenie gdzie podejmowane są istotne kwestie dla polskiej i europejskiej gospodarki, dlatego jest nam niezmiernie miło, że po raz drugi z rzędu możemy pochwalić się wyróżnieniem uzyskanym w kategorii Małopolska Startup Award!

W konkursie brało udział 85 startupów z całej Polski, które promowały najciekawsze polskie rozwiązania - Start-upy oceniała niezależna kapituła, która podjęła decyzje na podstawie szeregu kryteriów, po zapoznaniu się ze wszystkimi przedsiębiorcami.

diCELLa od ostatniego wystąpienia w Krynicy w 2018 roku rozwinęła swoją działalność, stworzyła nowe projekty, programy oraz rozbudowała swój zespół. Od stycznia 2019 roku bierzemy udział w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i realizujemy projekt „Opracowanie innowacyjnego systemu zabezpieczenia danych w laboratoriach biotechnologicznych i diagnostycznych opartego o technologię blockchain”. Stworzyliśmy również programy wsparcia dla diagnostów labolatoryjnych oraz magazynów – diCELLa bioSTORAGE oraz aplikację diCELLa transplant EXPERT, służącą do rejestracji dawców przeszczepu – niezmiernie łatwą w obsłudze, która umożliwia szybką i sprawną realizację procedury kwalifikacji dawcy w formie elektronicznej. Do swoich sukcesów możemy również dopisać udane starty w międzynarodowych konkursach „Human Protein Atlas Image Classification” oraz „Histopathologic Cancer Detection”, gdzie znaleźliśmy się kolejno w top 4% oraz top 8 % spośród setek uczestników.

Prestiżowe wyróżnienie w Tarnowie daje nam możliwość zaprezentowania działalności diCELLa, jej produktów oraz dotychczasowych osiągnięć na Forum Ekonomicznym w Krynicy we wrześniu tego roku oraz na zagranicznych targach! Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie podczas Forum Innowacji, a organizatorom i uczestnikom za konstruktywne spotkania i dyskusje.