Eurobiotech 2019

W dniach 23-25 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się 7 edycja Kongresu Eurobiotech.

Spersonalizowana medycyna oraz agrobiotechnologia były myślami przewodnimi wydarzenia. Wybitni działacze z wielu krajów spotkali się, by dyskutować o tematach z dziedziny biotechnologii podczas wielu sesji plenarnych i wykładów, które odbyły się w kilku salach Centrum, usytuowanego na ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie. Okazją do wymiany zdań były również spotkania przy stoiskach firm biorących udział w kongresie, między innymi diCELLa, której stoisko wyróżniało się na tle innych przestrzeni wystawienniczych.

Swoją ofertę zaprezentowało ponad 20 firm z Polski i z zagranicy, oprócz diCELLa, m.in. . A&A Biotechnology, Apexel Co., BIOMEDICA, BIO-TECHNE, Curiosis Inc., IRTech, MGI Tech Co, SARTORIUS, Sygnis. W części ekspozycyjnej można było spotkać także przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Krakowskiej Centrum Transferu Technologii. Obecne było także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, którego eksperci poprowadzili warsztat adresowane do przedsiębiorców oraz jednostek naukowych, pt. „Nauka i biznes – związek z przymusu czy z rozsądku? Innowacje są dla ludzi – przyjdź, dowiedz się, skorzystaj!"

Poprzednie edycje Kongresu pokazały, jak wielki potencjał tkwi w tym niezwykłym wydarzeniu, które z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięli naukowcy z całego świata, m.in.: Hiszpanii, Holandii, Japonii, Niemiec, USA. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci starali się odpowiedzieć na kluczowe pytania, m.in.: kto potrzebuje nowoczesnej biotechnologii i dlaczego, czy bez niej możliwe jest prowadzenie nowoczesnego rolnictwa lub spersonalizowanej medycyny?

My, jako diCELLa, prezentowaliśmy firmę i jej produkty gronu wystawców oraz przybyłych gości. Celem naszej obecności na Eurobiotech 2019 było poznanie nowych ludzi zainteresowanych tematyką biotechnologii, zaprezentowanie naszych aplikacji oraz szerzenie wiedzy o Image Service, Transplant EXPERT, bioSTORAGE oraz nowym eCRF clinical trials.

Nasz Image Service wzbudził zainteresowanie, zanotowaliśmy również nowe logowania na naszej platformie, co niezmiernie nas cieszy. Oprócz tego wymieniliśmy się kontaktami z przedstawicielami m.in. Uniwersytetu Gdańskiego oraz SGGW w Warszawie, które być może zaowocują dłuższą współpracą.

Konferencje i różnego rodzaju targi to dobra okazja do znalezienia nie tylko nowych klientów, zaprezentowania firmy międzynarodowemu gronu, ale także event nastawiony na kooperacje międzyludzkie, co w dobie wysokiej komputeryzacji staje się coraz trudniejsze.

Dziękujemy wszystkim za spotkania, a gospodarzom Eurobiotech 2019 za organizację.