diCELLa bioSTORAGE

Biobank jest miejscem, w którym gromadzone są i przechowywane materiały biologiczne pochodzące od dawców – pacjentów szpitala oraz osób całkowicie zdrowych.

Już w 2009 roku tygodnik Times uznał biobankowanie za jedną z dziesięciu najbardziej znaczących idei zmieniających świat. W międzynarodowym środowisku naukowym i medycznym biobanki uznawane są od lat za ośrodki badawcze będące przyszłością medycyny i badań diagnostycznych. Ze gromadzonych w biobankach próbek korzystają jednostki naukowo-badawcze czy firmy farmaceutyczno-biotechnologiczne. Wykorzystywane są one m.in. w badaniach nad rzadkimi lub nieuleczalnymi chorobami, służą do opracowywanie nowych metod diagnostycznych oraz leków.

Zarządzanie biobankiem to nie tylko kwestia znajomości funkcjonowania samego biobanku, ale również prawne aspekty biobankowania, zarządzanie i zapewnienie jakości oraz bezpieczeństwa informacji, zgodne z regulacjami prawnymi.

Naprzeciw rozwijającej się dziedzinie biobankowania w Polsce wyszła firma diCELLa, która stworzyła aplikację dedykowaną biobankom.

DiCELLa bioSTORAGE to nowa aplikacja, która służy do monitorowania materiałów tworzonych i przechowywanych w magazynie, pozwala na śledzenie procesu wytwarzania, ocenę czasu i kosztów produkcji oraz efektywną kontrolę jakości.

Dane w diCELLa bioSTORAGE zabezpieczone są przed nieautoryzowanymi zmianami technologią BLOCKCHAIN, co zapewnia ich autentyczność i niezaprzeczalność. System może być obsługiwany przez:

  • pracownika – który może zarządzać swoimi produkcjami, sprawdzać dostępność produktów potrzebnych do wykonania zadania
  • magazyniera – który zamawia potrzebne produkty, dba o ich dostępność oraz ma wgląd do wszystkich produktów oraz substancji
  • managera – z największymi uprawnieniami; może on zarządzać zadaniami, osobami, typami materiałów, dostawcami i przepisami, ma wgląd we wszystkie procesy wytwarzanych materiałów.