Start-up Session, czyli diCELLa w Krynicy

W dniach 16-17 kwietnia 2018 r. odbyło się 11. Forum Inwestycyjne w Tarnowie, na którym diCELLa została prestiżowo wyróżniona w kategorii start-up medyczny. W ramach nagrody przedstawiliśmy swoją prezentację podczas ścieżki Startup Session, które było integralną częścią XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój w dniach 4-6 września 2018 r.

Forum już dawno za nami. Ze względu na burzę pomysłów, kreatywne działania oraz nowe idee projektów w firmie chcemy jednak, trochę po czasie, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

W Krynicy-Zdrój 21 start-upów prezentowało swoje pomysły na stoiskach w Economic Accelerator Zone – jednym z nich byliśmy my.

Tegoroczny Start-up Session był o wiele bardziej ciekawszy i rozbudowany w stosunku do poprzedniego, głównie dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymał od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – Partnera ścieżki. Zorganizowane zostały cztery panele o tematyce start-apowej i nowych technologiach:

  1. „Inwestowanie w start-upy – jak robić to mądrze?”
  2. „Polskie start-upy w globalnym wyścigu – czy mamy szanse?” - Partner: Fundacja Startup Poland
  3. „Wiedza i innowacje kluczem do sukcesu – czy biznesu można się nauczyć?”
  4. „Autem czy hyperloopem? Jaka jest przyszłość transportu?”

Wszyscy start-upowcy zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania i pomysły Komisji Eksperckiej, w skład której weszły znane i cenione osoby z polskiego świata start-upowego: Paweł Bochniarz, prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, Maciej Sadowski, prezes Fundacji Startup Hub Poland, Łukasz Dziekoński z PKO BP i Marguerite Fund oraz Michał Sieczko z Canon Polska.

DiCELLa to firma bioinformatyczna, tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych. Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych nasze oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazu. Naszym głównym celem jest tworzenie oprogramowania wspierającego diagnostów i laborantów w ich codziennej pracy.

Udział w programie start-upów dał nam możliwość zaprezentowania firmy,jej profilu i naszych innowacyjnych, ciekawych pomysłów Komisji Eksperckiej. Nie wystarczy mieć jednak dobry pomysł – trzeba go jeszcze dobrze zaprezentować, czym zajęła się nasza młoda, kreatywna i zdolna pani prezes, Aleksandra Kubica-Misztal, wzbudzając zainteresowanie wielu słuchaczy.

Prezentacja dała nam możliwość wysłuchania wielu cennych rad od ludzi cenionych i poważanych w świecie biznesu, co dla młodej, ambitnej spółki jest nie lada pomocą. Nasza pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, która zawsze mieliśmy, została dodatkowo rozbudowana oraz umocniona.