2 lata diCELLa

28 listopada diCELLa obchodziła swoje 2 urodziny! Wiele się przez ten okres wydarzyło, powstał zespół, który stworzył ciekawe produkty i aplikacje.

diCELLa to firma bioinformatyczna tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych. Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazów mikroskopowych. Firma diCELLa opracowała również autorskie systemy zabezpieczania dla systemów laboratoryjnych z wykorzystaniem technologii blockchain, który nie tyko wspiera szyfrowanie danych, ale również odpowiada na ustawę o ochronie danych osobowych, tzw. RODO. Oprogramowanie diCELLa znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle jak i w nauce pozwalając na dużą elastyczność przy jednoczesnej minimalizacji czasu pracy oraz wysokiej efektywności.

Co powstało przez 2 lata?

  1. Fajny zespół w składzie: Aleksandra Kubica-Misztal, Krzysztof Misztal, Aleksandra Bogdan, Agnieszka Pocha, Emilia Kowalska, Jacek Hajto, Tomasz Służalec i Jacek Kubica.
  2. Flagowe produkty diCELLa: Image Service (a w nim Angiogenesis ASSAY, White ADIPOSE Tissue, Scratch ASSAY, Cytotoxity ASSAY, HispatEXPERT, Counting SYSTEM, cellMIGRATION), diCELLa transplant EXPERT, diCELLa bioSTORAGE, eCRF clinical trials, .

Gdzie byliśmy, co robiliśmy?

  1. 11. Forum Inwestycyjne w Tarnowie, 16-17 kwietnia 2018 r. - diCELLa została wyróżniona podczas 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, w kategorii start-up medyczny. W ramach nagrody diCELLa miała swoją prezentację podczas obrad Forum Ochrony Zdrowia, które było integralna częścią spotkania w Krynicy.
  2. Forum Ekonomiczne Krynica 3-6/09/2018 - w ramach nagrody z Tarnowa przedstawiliśmy swoją prezentację podczas ścieżki Startup Session, które było integralną częścią XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.
  3. Theoretical Foundation of Machine Learning 2019 - w dniach 11-15 lutego 2019 roku diCELLa miała przyjemność współorganizować kolejną edycję Theorefical Foundation of Machine Learning – konferencję na temat teoretycznych podstaw uczenia maszynowego.
  4. 11. Forum Innowacji w Tarnowie 2019 r. - w dniach 15-16 kwietnia w Tarnowie odbyło się 11. Forum Innowacji, gdzie po raz drugi z rzędu mogliśmy pochwalić się wyróżnieniem uzyskanym w kategorii Małopolska Startup Award.
  5. 5th International Conference of Cell Biology - w dniach 10-12 maja 2019 roku w Krakowie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się 5th International Conference of Cell Biology. Jako firma bioinformatyczna z tytułową KOMÓRKĄ (CELL) w nazwie nie mogliśmy w niej nie uczestniczyć.
  6. Eurobiotech - W dniach 23-25 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się 7 edycja Kongresu Eurobiotech. diCELLa wyróżniała się na tych targach swoim stoiskiem wystawienniczym.
  7. XXIV Sympozjum Sekcji Kardiologii Eksperymentalnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – na tym wydarzeniu byliśmy jednym ze sponsorów oraz zapraszaliśmy na nasze stoisko firmowe.

Oprócz tych wszystkich wydarzeń i osiągnięć dostaliśmy m.in. tytuł „Symbolu Innowacji”, braliśmy udział w konkursach organizowanych przez Kaggle, które kończyliśmy na wysokich pozycjach oraz realizowaliśmy i realizuje do tej pory wiele projektów z dotacjami z Funduszy Europejskich. Jesteśmy zdeterminowani tworzyć diCELLę przez kolejne lata - jeszcze lepszą, bo bogatą o doświadczenia. Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku oraz na dicella.com.