Najnowsze wieści z diCELLa...

Napędzana sztuczną inteligencją rozwiązania medyczne to główna domena diCELLa. Jesteśmy firmą bioinformatyczną tworzącą oprogramowanie do analizy zdjęć komputerowych. Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych nasze oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazu. Naszym głównym celem jest stworzenie oprogramowania wspierającego diagnostów i laborantów w jej codziennej pracy.

Ostatnio do naszego wachlarza aplikacji dostępnych w Image Service dołączył nowy algorytm diCELLa NUCLEUS Label, który może wspierać naukowców w analizie zmian w jądrach komórkowych na skutek podania nowych leków. diCELLa NUCLEUS Label jest przeznaczony do segmentowania jąder komórkowych na obrazach uzyskanych przez mikroskop optyczny, kontrast fazowy i fluorescencyjny. Jest odporny na różny poziom kontrastu lub oświetlenie. Ponadto obrazy mikroskopii fluorescencyjnej zyskują na znaczeniu ze względu na przydatność w biologii molekularnej, dlatego mogą być odpowiednie do szybkiego, wysokowydajnego przesiewania. Pierwszym etapem tych badań jest znakowanie jąder komórkowych – i jest to podstawa dla przyszłych kroków.

Sztuczna inteligencja, którą para się diCELLa, zdobywa szturmem kolejne obszary gospodarki, a napędzane nią rozwiązania medyczne są potencjalnym paliwem do budowy cyfrowej gospodarki. „Rozpoznawanie – tym razem kształtów – to najmocniejsza strona parającej się bioinformatyką krakowskiej spółki diCELLa. Jej flagowym produktem jest oprogramowanie zmieniające efektywność pracy diagnostów laboratoryjnych, wspierające ich przy analizie zdjęć mikroskopowych. diCella wykorzystuje do tego technologię uczenia maszynowego i głębokich sieci neuronowych, na pierwszy ogień idą obrazy hematologiczne oraz rozmazy szpiku kostnego” – tak pisze o diCELLa forsal.pl, nominując nas tym samym do przyszłego JEDNOROŻCA, jako nadzieja medycyny.

Forsal.pl pisze o diCELLa ponownie w artykule „Polska medycyna sięga po dane”, podając nas za przykład „nadziei na przełom”, z czego jesteśmy dumni. Dzięki takim artykułom wiemy, że nasza praca nie idzie na marne.

Symbol Innowacji to ogólnopolski program promocyjny prowadzony przez „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku „Rzeczpospolitej”, „Monitora Rynkowego” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. W ciągu ośmiu lat laureatami programu Symbol zostało ok. 500 firm i instytucji, cechujących się innowacyjnością, rozumiejących rolę prestiżu w zapewnieniu silnej pozycji na rynku i przekształcające swoje środowisko za pomocą inteligentnych mechanizmów opartych na wiedzy i kompetencji. Wśród uczestników i laureatów poprzednich edycji znalazły się m. in.: Pfizer Polska Sp. z o. o., Unipharm Holdings Sp. z o. o., Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o. o. Sp. k., Olimp Laboratories Sp. z o. o. czy Allergan Sp. z o. o. Do Symbolu Innowacji 2019 została nominowana diCELLa !

Ogromnie cieszymy się ze wszystkich wyróżnień i nowych produktów. Dziękujemy za wsparcie i wiarę w nasz sukces!