5th International Conference of Cell Biology z diCELLa

W dniach 10-12 maja 2019 roku w Krakowie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się 5th International Conference of Cell Biology. Jako firma bioinformatyczna z tytułową KOMÓRKĄ (CELL) w nazwie nie mogliśmy w niej nie uczestniczyć. Wydarzenie było w szczególności kierowane do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych prowadzących badania o tematyce związanej z biologią komórki.

Konferencja miała charakter interdyscyplinarny - prezentacje jej uczestników obejmowały szeroki zakres tematów, od biologii komórek zwierzęcych do roślin, w tym biologii medycznej, immunologii, genetyki, komórek macierzystych, farmacji, biotechnologii, a także biologii raka, biofizyki , biochemii i chronobiologii. Ta różnorodność sprawiła, że ​​wydarzenie to było jedyne w swoim rodzaju, umożliwiając dialog między naukowcami wielu różnych narodowości i dziedzin biologii molekularnej.

W piątek, 10 maja, diCELLa w składzie Aleksandra Bogdan, Justyna Skibińska i Tomasz Służalec poprowadzili wykład - prezentację na temat przetwarzania obrazów oraz zaprezentowali poster autorstwa Justyny Skibińskiej widoczny na jednym z poniższych zdjęć, który dotyczył działalności diCELLa oraz jej głównych produktów. Oprócz teorii bardzo fajną alternatywą była możliwość przetestowania image service w praktyce - każdy uczestnik mógł zalogować się do serwisu i zgodnie z instrukcjami zobaczyć, na czym polega nasza aplikacja.

W sobotę, 11 maja, podczas Workshop, mieliśmy swoje stoisko, na którym prezentowaliśmy swoje aplikacje i udzielaliśmy wszelkich informacji o diCELLa wszystkim zainteresowanym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uwagę podczas naszego wystąpienia na 5th International Conference of Cell Biology oraz za zainteresowanie naszą działalnością.