This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Accept

diCELLa w akceleracji KPT ScaleUP

Jako jedni z dwudziestu startupów uczestniczymy w czwartej edycji akceleracji KPT ScaleUP. Każda z młodych spółek wyróżnia się innowacyjnym rozwiązaniem dla Industry 4.0. Przez sześć miesięcy będzie rozwijać we współpracy z naszym partnerem przemysłowym firmą Voxel.

diCELLa vs. COVID-19

Czas kwarantanny nie był stracony dla dicella.com. Bardzo ciężko pracowaliśmy nad naszym nowym rozwiązaniem w zakresie klasyfikacji COVID-19, które będzie dostępna na naszej platformie https://is.dicella.com. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

#stayhome #workhome

Because of the COVID-19 pandemic, we have a lot of time to work from home. Maybe, it is also a time to equip yourself with the image analysis tools. We prepared the special offer for you! #stayhome #workhome

KPT ScaleUp Akceleracja START!!!

Tak wygląda rozpoczęcie IV edycji akceleracji KPT ScaleUP. Tym wydarzeniem zorganizowanym w Krakowskim Parku Technologicznym rozpoczęliśmy udział w czwartej odsłonie programu akceleracyjnego dla startupów Przemysłu 4.0.

Konkurs START-UP MED

2 edycja konkursu Start-Up Med jest wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych, który odbędzie się w dniach 5-6 marca 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Głównym celem Konkursu – organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę portalu i magazynu Rynek Zdrowia – jest wybór i nagrodzenie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów, jak i systemu opieki zdrowotnej oraz o znacznej opłacalności wdrożenia, obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno technologie lekowe, jak i nielekowe. Zachęcamy do głosowania na diCELLa!

Agile w diCELLa

W związku z przyznanymi nam bonami rozwojowymi, w grudniu 2019 r. wykorzystaliśmy część z nich na szkolenie pracowników diCELLa. Naszym celem stało się zwinne zarządzanie projektem, czyli Agile, poziom Foundation. Agile w firmach IT zdążyło udowodnić swoją efektywność i skuteczność w realizacji nawet bardzo złożonych projektów. diCELLa już zaczęła korzystać z metodologii Agile w realizacji swoich przedsięwzięć.

qCELLa - bo chmura to za mało

6 grudnia 2019 r.Zarząd Województwa Małopolskiego, za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie jako Instytucji Pośredniczącej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020 ogłosił listę pozytywnie ocenionych wniosków o dofinansowanie w ramach III rundy naboru projektów w ramach 1 Osi Priorytetowej Gospodarka Wiedzy, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw, Typ A.

2 lata diCELLa

28 listopada diCELLa obchodziła swoje 2 urodziny! Wiele się przez ten okres wydarzyło, powstał zespół, który stworzył ciekawe produkty i aplikacje. Byliśmy gośćmi na niejednych targach, zorganizowaliśmy wiele stoisk wystawienniczych, braliśmy udział w konkursach, realizowaliśmy projekty unijne i przede wszystkim ciężko pracowaliśmy na to, by nas zauważono.

diCELLa R&D

Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 05 listopada 2019 r., uchwałą nr 2012/19 dokonał rozstrzygnięcia konkursu nr RPMP.01.02.02-IP.01-12-013/19 i wybrał do dofinansowania 27 pozytywnie ocenionych projektów – umieszczonych na liście podstawowej. Jednym z pozytywnie rozpatrzonych wniosków jest „diCELLa R&D: Budowa centrum badawczo-rozwojowego umożliwiającego rozwój innowacyjnych produktów opartych o sztuczną inteligencję”. To już kolejny projekt diCELLa w ciągu 2 lat istnienia spółki.

"Symbol Innowacji 2019" dla diCELLa

„Symbol” to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. W ciągu 8 lat laureatami Symbolu zostało ponad 500 instytucji. „Symbole” są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć. Honorowane są te firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Celem programu jest także umożliwienie zaawansowanej formy promocji firm i instytucji z różnych gałęzi gospodarki i sfery społecznej przez pokazanie na forum ogólnopolskim ich osiągnięć i perspektyw w największych i najpoważniejszych w Polsce dziennikach: „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

XXIV Sympozjum Sekcji Kardiologii Eksperymentalnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 28-30 listopada 2019 r. w Tomaszowicach k/Krakowa odbędzie się XXIV Sympozjum Sekcji Kardiologii Eksperymentalnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jak co roku „Kardiologia Eksperymentalna” będzie okazją do interdyscyplinarnego spotkania naukowców, eksperymentatorów, fizjologów, a także klinicystów. Spotkanie odbędzie się przy wsparciu Komitetu Nauk Fizjologicznych i Farmakologicznych PAN z udziałem przede wszystkim młodych, ale także doświadczonych badaczy z obszaru kardiologii, fizjologii, molekularnej biologii, biofizyki i biologii komórkowej. W tym roku jednym ze sponsorów została diCELLa sp. z o.o.

"diCELLa-IP: zakup usługi rzecznika patentowego"

Zarząd Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie ogłosił w marcu 2019 roku nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 1 Osi Priorytetowej Gospodarka Wiedzy, "Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.3 Bony na innowacje". 29 października 2019 r., uchwałą nr 1950/19 dokonano wyboru 3 pozytywnie ocenionych projektów, umieszczonych na liście podstawowej, złożonych w ramach V rundy naboru. Jednym z pozytywnie rozpatrzonych projektów jest "diCELLa-IP: zakup usługi rzecznika patentowego!"

Eurobiotech 2019

W dniach 23-25 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się 7 edycja Kongresu Eurobiotech. Spersonalizowana medycyna oraz agrobiotechnologia były myślami przewodnimi wydarzenia. My, jako diCELLa, prezentowaliśmy firmę i jej produkty gronu wystawców oraz przybyłych gości. Celem naszej obecności na Eurobiotech 2019 było poznanie nowych ludzi zainteresowanych tematyką biotechnologii, zaprezentowanie naszych aplikacji oraz szerzenie wiedzy o Image Service, Transplant EXPERT, bioSTORAGE oraz nowym eCRF clinical trials.

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

W dniach 15-16 kwietnia w Tarnowie odbyło się 11. Forum Innowacji – kolejna edycja znanego wcześniej jako Forum Inwestycyjnego, organizowanego od lat w tym samym miejscu, wydarzenia skupionego w całości na innowacjach, start-upach oraz gospodarce cyfrowej. Podczas wydarzenia w Tarnowie diCELLa po raz kolejny zdobyła wyróżnienie w kategorii start-up, co zaowocowało udziałem w XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Najnowsze wieści z diCELLa...

Forum Ekonomiczne 2019 oraz Eurobiotech zbliżają się wielkimi krokami. Te wydarzenia jednak we wrześniu. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem mniejszych i większych sukcesów naszej firmy. Jesteśmy dumni z nominacji do "Symbolu Innowacji 2019", okrzyknięcia nas "nadzieją w medycynie" oraz kandydatem na przyszłego jednorożca, a także "nadzieją na przełom" (w medycynie) według forsal.pl. Ostatnio do naszego wachlarza aplikacji dostępnych w Image Service dołączył również nowy algorytm diCELLa NUCLEUS Label, który może wspierać naukowców w analizie zmian w jądrach komórkowych na skutek podania nowych leków.

Konkursy Kaggle z diCELLa

Kaggle to największa na świecie społeczność grupująca specjalistów zajmujących się analizą danych i statystyką, inżynierów pracujących nad uczeniem maszynowym. Platforma pomaga też w pośrednictwie pracy - ma w swojej bazie ponad 856 tyś. użytkowników z wymienionych branż. Konkursy Kaggle są dla diCELLa niezwykle emocjonujące, a doświadczenie na nich zdobyte jest bardzo cenne. Do tej pory braliśmy udział w trzech takich konkursach i jako młoda firma z potencjałem zajęliśmy satysfakcjonujące nas miejsca.

"Małopolskie Bony Rozwojowe" dla diCELLa

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerem VoiceFinder S.A. realizuje projekt „Małopolskie Bony Rozwojowe”. Dzięki realizacji projektu małopolscy przedsiębiorcy sektora MŚP mogą podnieść kwalifikacje własne i swojej kadry, a firmy szkoleniowe i doradcze mogą dystrybuować swoje produkty np. szkolenia, doradztwo, coaching itd. Z programu korzysta również diCELLa.

5th International Conference of Cell Biology z diCELLa

W dniach 10-12 maja 2019 roku w Krakowie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się 5th International Conference of Cell Biology. Jako firma bioinformatyczna z tytułową KOMÓRKĄ (CELL) w nazwie nie mogliśmy w niej nie uczestniczyć. Wydarzenie było w szczególności kierowane do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych prowadzących badania o tematyce związanej z biologią komórki.

Wyróżnienie w konkursie Małopolska Startup Award dla diCELLa w Tarnowie!

W dniach 15-16 kwietnia w Tarnowie odbyło się 11. Forum Innowacji – kolejna edycja znanego wcześniej jako Forum Inwestycyjnego. Niezmiernie nam miło, że po raz drugi z rzędu możemy pochwalić się wyróżnieniem uzyskanym w kategorii Małopolska Startup Award!

diCELLa bioSTORAGE

DiCELLa bioSTORAGE to nowa aplikacja naszej firmy, która służy do monitorowania materiałów tworzonych i przechowywanych w magazynie, pozwala na śledzenie procesu wytwarzania, ocenę czasu i kosztów produkcji oraz efektywną kontrolę jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą aplikacją na www.dicella.com oraz kontaktu z nami!

Theoretical Foundation of Machine Learning 2019

W dniach 11-15 lutego 2019 roku diCELLa miała przyjemność współorganizować kolejną edycję Theorefical Foundation of Machine Learning – konferencję na temat teoretycznych podstaw uczenia maszynowego. Konferencja stała się okazją do spotkania osób zarówno z biznesu jak i ze środowisk akademickich. TFML 2019 przyciągnęło swoją renomą i ciekawym programem najwięcej uczestników z dotychczasowych edycji.

diCELLa na stronie głównej UJ

Niedawno pojawił się na stronie głównej Uniwersytetu Jagiellońskiego artykuł o naszej firmie, który opisuje, że jesteśmy firmą bioinformatyczną tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych - dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych, proponowane oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazu. Zapraszamy do lektury!

diCELLon ze znakiem towarowym

DiCELLon, nasz program lojalnościowy, ma już swój znak towarowy. diCELLon jest podstawą rozliczeń w naszym serwisie przetwarzającym zdjęcia. Można go nabyć za pomocą PAYPAL lub jako bonus za referowanie do naszych usług w swoich publikacjach, wystąpieniach i plakatach konferencyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem lojalnościowym.

Theoretical Foundations of Machine Learning 2019

W dniach 11-15 lutego 2019 roku zapraszamy na kolejną edycję Theoretical Foundation of Machine Learning na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W programie, oprócz bardzo ciekawych wystąpień zaproszonych ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego, nie zabraknie części integracyjnej. Invited speakers TFML 2019 są Wojciech Czarnecki, Krzysztof Geras, Ilya Tolstikhin, Razvan Pascanu, Tomas Kipf, Andreas Bender oraz Emtiyaz Khan. Serdecznie zapraszamy!

Start-up Session, czyli diCELLa w Krynicy

Podczas tegorocznego XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy już po raz drugi została zorganizowana, specjalnie z myślą o młodych, innowacyjnych przedsiębiorcach, ścieżka Startup Session, na której diCELLa miała swoje "5 minut"! W Krynicy-Zdrój 21 start-upów prezentowało swoje pomysły na stoiskach w Economic Accelerator Zone – jednym z nich byliśmy my.

diCELLa transplant EXPERT – nowe „dziecko” diCELLa

diCELLa wyszła naprzeciw skomplikowanym i wymagającym procedurom i wytycznym Banku Komórek związanym z kwalifikacją dawcy tkanki źródłowej i stworzyła diCELLa transplant EXPERT - nową aplikację webową służącą do rejestracji dawców przeszczepów. DiCELLa transplant EXPERT jest niezmiernie łatwa w obsłudze i umożliwia szybką i sprawną realizację procedury kwalifikacji dawcy w formie elektronicznej.

diCELLa była jednym ze sponsorów Konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"

diCELLa była jednym ze sponsorów "Eksperymentu Łańcuchowego" - kreatywnego konkursu skierowanego do uczniów na wszystkich etapach edukacji, od przedszkolaka po studenta. Finał konkursu odbył się 9 czerwca na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. "Zbierz drużynę i stwórzcie machinę" to hasło przewodnie wydarzenia, które porwało do pracy wiele zespołów z całej Polski!

diCELLa - pitch na Life Science StartUp Scena orgaznizowanym przez Kluster LifeScience Kraków

Czy wszystkie start-up’y potrzebują badań klinicznych? Czym są strategie regulacyjne? W jaki sposób nowa technologia medyczna trafia na rynek? Czy jest jeden przepis na program kliniczny? Dlaczego bardziej zaostrzone regulacje prawne przyczyniają się do zmniejszenia zysków dla inwestorów? Na te wszystkie pytania starali się odpowiedzieć eksperci zaproszeni na spotkanie z cyklu Life Science StartUp Scena w urokliwej restauracji na krakowskim Kazimierzu.

Uczestniczymy w Małopolskim Programie Akceleracyjnym

Uczestniczymy w szkoleniach w ramach Start up Małopolska. Program akceleracji #StartUP Małopolska jest skierowany do startupowców, małych i średnich przedsiębiorców z terenu Małopolski, którzy chcą rozwijać swój biznes. Dzięki udziałowi w programie mamy okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym możemy rozwinąć swoją firmę, udostępnić nowe produkty i usługi oraz wprowadzić je na nowe rynki. Korzyści z udziału w tym wydarzeniu to przede wszystkim poznanie marketingu "od podszewki" oraz usprawnienie działań sprzedażowych.

Wyróżnienie na 11. Forum Inwestycyjnym w Tarnowie

diCELLa została wyróżniona podczas 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, w kategorii start-up medyczny. W ramach nagrody diCELLa będzie miała swoją prezentację podczas obrad Forum Ochrony Zdrowia, które jest integralna częścią spotkania w Krynicy.